تاريخ : ۱۳٩٠/۱٠/۳٠ | ۱:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : health-magazine

بعضی از موادغذایی دارای خواصی است که می تواند از بروز برخی بیماری ها جلوگیری کند. در این مطلب  تعدادی از خوراکی هایی را که برای پیشگیری از بروز دیابت در افراد مفید است برای شما آورده ایم.

پیشگیری از دیابت با فلفل تند

پژوهشگران در مطالعات خود دریافته اند که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی و عروقی که مهم ترین عوامل مرگ و میر در کشورهای رو به توسعه به شمار می آید، مفید و موثر است.محققان می گویند، این احتمال وجود دارد که روزی فلفل جایگزین آسپرین شود و یا با آسپرین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی ترکیب شود. آسپرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد که باعث خونریزی معده در بیماران می شود.محققان روی دو ماده فعال در فلفل به نام های «کاپساسین» و «دی هیدرو کاپسیایسین» مطالعه و آزمایش کردند. این آزمایش ها نشان داد که این مواد شیمیایی، قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین، کاهش تشکیل چربی ها در دیواره های سرخرگی و جلوگیری از تشکیل لخته های خونی را دارد.

پیشگیری از دیابت با مغز بادام

متخصصان تغذیه تاکید کردند، افرادی که نتایج آزمایش انسولین آن ها غیرعادی بوده و در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند، می توانند با افزودن بادام به رژیم غذایی خود، از بروز دیابت پیشگیری کنند.مطالعات دیگری نیز نشان می دهد که مغز بادام برای سلامت قلب و عروق مفید است.متخصصان پس از شش هفته آزمایش روی دو گروه از شرکت کنندگان دریافتند، در گروهی که در رژیم غذایی آن ها بادام گنجانده شد، از نظر حساسیت انسولینی بهبود چشمگیری حاصل شد. در این افراد هم چنین سطح کلسترول بد خون کاهش پیدا کرد.

پیشگیری از دیابت با آبلیمو و چای سبز

شواهد پیشین نشان داده است که مواد سودمند  چای سبز در پیشگیری از بیماری های قلبی، سرطان و دیابت تاثیر بسزایی دارد.شواهد جدید حاکی از آن است که با چکاندن آب لیموترش درون چای سبز یا نوشیدن آب مرکبات بلافاصله پس از نوشیدن چای سبز، تاثیر سودمند این نوع چای دست کم سه برابر می شود.